23.11.07
"Європейський" сервіс від СП "НОТ" (фото)
Отже Вашій увазі фотографії місць паркування від СП "НОТ" вул.Томашівського та Дудаєва.
Сталося чудо, від завтра маршрутки по гривні
Тепер можна святкувати тактичну перемогу громади міста. Добре, що у нас знайшлися небайдужі люди, які відмовились платити за необгрунтованим тарифом. Сподіваємось, що після зброрів "перевізників круглого столу" Шкургана буде нарешті введено, принаймні поступово, все те, що наобіцяв п.Шкурган на пару з п.Синюткою і Поповичем.
Ми маємо на увазі не уніформу водіїїв і "антихамські курси", як пропонує раєць Попович, хоча й це потрібно, а великі автобуси з кондиціонерами за 600 0000 грн., які ходитимуть чітко за графіком і єдиний квиток та централізовану систему його розповсюдження, над яким за словами п.Поповича ПОЧАЛИ ДУМАТИ.
Сподіваємось що ДУМАТИ будуть швидко, а райцям допоможуть самі перевізники на круглому столі, як фахівці, і вже з нового року ми побачимо позитивні зміни, принаймні у контролі за прибутками перевізників і видачі всім квитків. Проте, не варто покладати особливо багато надій на це, бо, як говорив один польський оглядач: "У вас політики радянські, тому і економіка радянська". Коли зрештою буде подолано совковість у головах чиновників і більшості громадян (пам"ятайте, що ви громада і маєте право вимагати у тих, кого обирали дотримуватися букви закону), тоді у нас запрацює нормально не тільки транспорт.
Пам"ятаймо, що Львів одне з перших міст України, яке отримало Магдебургзьке право, отож вимагайте звітності від міського голови і депутатів, вони зобов"язані звітувати перед виборцем не менше ніж раз на рік. Лад у власній хаті навести можна тільки разом спільними зусиллями.
www.bydlovoz.lviv.ua
22.11.07
Про європейськість і совковість
Про зауваженняГТ
Звинувачення у сторону журналістів залишимо на совісті "захисника" СП НОТ "НТОН". Це його право і думка судити журанлістів. Розберемося тепер по пунктах.
По-перше, ніхто так «просто не продавав вулиці приватному підприємству «НТОН». Насправді СП «НОТ» (правильно відтворювати власні назви – одна з головних заповідей журналістики) разом з іншими на рівних змагалася за право стати оператором парковочних місць, беручи участь у відповідних конкурсах, організованих міською владою. Якщо говорити відвертою мовою сухих фактів, то лише 12 червня внаслідок проведення такого конкурсу у Львові з’явилося вісім операторів паркування в зонах, розташованих насамперед у центрі міста. І це був не єдиний конкурс. Дивно, що автор «Трьох проблем…» не виявив своєї обізнаності у цих справах. А закид стосовно багатопрофільності компанії – це не аргумент проти, а радше свідчення творчої активності та підприємницького таланту.
Автори не закидали багатопрофільності, а згадали про неї так для слова, щоб зрозуміло було про кого йдеться. Щодо конкурсів, то якщо за 9000 грн. продається три вулиці, і про цей конкурс чомусь мало хто знає, то його "відкритість" викликає великі сумніви. Більше цікавить якість послуг, які надає СП НОТ. Так от спеціально для панства з СП НОТ згідно п 2.2.1 Типового договору про надання права на організацію паркування автотранспортних засобів
на території м. Львова виконавець, у даному випадку СП НОТ зобов"язується: "Облаштувати зону паркування зі спеціально обладнаними місцями паркування та утримувати її в належному стані" У панів з СП НОТ досить перекручене розуміння "облаштування", бо на парковочних місцях по вул.Томашівського, Чайківського, Дудаєва та інших, що перебувають у обслуговуванні СП НОТ, на місцях де пропонують платно паркувати автівки лежать купи льоду. Повну кількість вулиць, які обслуговує СП НОТ можна подивитися тут. До речі, 16 листопада, коли випав сніг, а працівники пробували "зібрати данину" з водіїв, що паркувалися на місцях, де снігу було майже по коліна, то більшість з них посилали такого "оператора" дуже далеко.
По-друге, найкращою відповіддю на закиди стосовно «відкатів» та сумнівної системи поповнення міського бюджету може бути публікація конкретних цифр, які свідчать про цілком реальні прибутки Львова від господарської діяльності спільного підприємства «НОТ» на ниві паркування автомобілів. З червня 2007-го року по теперешній час підприємством «НОТ» було сплачено до бюджету міста більш як 270 тис.грн.
Про відкати і тендери ми не будемо говорити, оскільки тендери проводяться дуже "прозоро". Нехай СП НОТ приносить місту прибутки, а про сервіс написано вище.
По-третє, про рівень відповідальності цієї фірми перед львів’янами та гостями нашого міста можуть свідчити такі факти. Компанія не цурається вкладати власні зусилля у прибирання «підконтрольних» парковочних місць, подекуди навіть нагадуючи комунальним службам про їх прямий обов’язок давати раду «несподіваному снігу». Водночас не боїться СП «НОТ» за власний кошт профінансувати розмітку парковок, що би істотно впорядкувало розміщення авто в центрі міста, дозволило б зекономити трохи дорогоцінного простору, якого так бракує не лише водіям, а й пішоходам. Щоправда розмітка (справа – не дешева) вимагає сухих погодних умов та принаймні найменших гарантій з боку влади, що завтра, за місяць, чи за рік компанію не позбавлять права добросовісно працювати в обраному напрямку облагородження центральної частини Львова.
Наскільки правдива ця інформація може перевірити будь-хто відвідавши згадані вище вулиці, якими "опікується" СП НОТ. Там немає ні розміток, ні прибирання вулиць є тільки стандартна фраза: "Працює паркування"
А тепер про "совковість" та "європейськість"
По-четверте (це – вже останній пункт:)), якщо автор «Трьох проблем…» висловлює таке щире здивування з того приводу, що «за словами самих паркувальників, керівництво їм дало вказівку не особливо сперечатися з тими, хто не платить, а йти і шукати іншого «клієнта». Мабуть, журналіст не має уявлення про поняття банальної європейської культури: західний світ у подібних випадках не вдавався б до лайки, погроз чи бійок – на злісного неплатника завжди знайдеться структура, яка його належним чином покарає.
Ні у авторів викликає щире здивування, що правила паркування діють тільки для простих громадян і не діють для працівників певних структур.
У випадку ж зі Львовом та цілою Україною ці методи ще не діють. Паркувальники мають право лише подати номери порушника до ДАЇ, а перевищувати свої повноваження їм заборонено і саме це називається цивілізованим підходом до своїх співгромадян.
Цивілізованим підходом називається те, коли оператор паркування виконує умови договору і принаймні прибирає місця для паркування. До речі, і розмітку, згідно згаданому договору, він зобов"язаний наносити. Тобто те, що пан чи пані з СП НОТ представляє, як свою добру волю є обов"язком підприємства.
Якщо ті, своєю чергою, не йдуть назустріч, ігнорують потребу платити за «орендовану на годину» львівську землю, то це проблема їх власної культури. Головне, що саме СП «НОТ», попри недосконалу законодавчу базу та «непробивну совковість» людей, вже почало зі себе та своїх працівників робити спроби змінити свідомість цілої громади, яка поки що лестить собі, відгукуючись на звання європейців".
Ну і останнє зауваження. СП НОТ мало б починати боротися із "совковістю" починаючи з себе і забезпечувати нормальний європейський рівень послуг, а не сваритися на несвідомість львів"ян та гостей міста, ведучи паркувальний бізнес "по совковому".
Сайт www.bydlovoz.lviv.ua, користуючись нагодою просить вибачення за публікацію неправильної назви СП НОТ і обіцяє у майбутньому уважніше ставитись до вивчення назв. Так само просимо вибачення у ресурсу "Вголос" за завдані клопоти через публікацію нашого матеріалу.
www.bydlovoz.lviv.ua
Лікбез для "економістів" і тугодумів з міськради
Спочатку запитання, яке поставив читач. Мінтрансзв"язку України друкує квитки з незаконним тарифом, чи це просто фальшування фінансових документів? (див. фото.)
Схоже, що весь галас піднятий навколо необгрунтованого підвищення тарифів на перевезення таки вплинуло і на чиновників міськради, що активно заскрипіли мізками і почали вишуковувати юридичні проколи у діяльності перевізників і у перевізників, які намагаються переконати людей, що з ними усі погодилися а все решта "брєдні", як сказав президент асоціації "Львівський пасажирський транспорт" Роман ЛОБОДА.
Економічний лікбез та запитання до Лободи
Спочатку цитата п.Лободи: "Сьогодні, ми, перевізники, збираємося і приймемо остаточне рішення проти всіх тих „брєднів”, які веде влада. Львівська влада не хоче діалогу. Вона боїться і людей, і перевізників, чому – не знаю"
А тепер спробуємо дати відповідь. Та тому п.Лобода, що влада починає, хоча й туго доганяти, що треба якось себе відбілити, бо тарифи м"яко кажучи необгрунтовані, а "діалог" у форматі "як ми сказали так і буде" більше нагадує змову монополістів. І це починають розуміти у міськрад, а точніше вони розуміють, що народ не настільки недалекий і бачить, що влада безвладна, тому їй (владі) треба хоча б позірно продемонструвати, що вона таки є, принаймні формально виконує свої функції, при фактичному управлінні містом Вами пане Романе.
За словами Романа Лободи, йому ще нічого не відомо про звернення Львівської міськради до Антимонопольного комітету, прокуратури та інших органів з проханням урегулювати ситуацію з незаконним підняттям цін на проїзд у маршрутках до 1,5 грн.
Ми припускаємо, що таких звернень і не було, бо перший заступник мера пан СИНЮТКА сподівається, що за місяць, який він відвів колегам пана ЛОБОДИ, народ заспокоїться і "схаває" нові тарифи.
„Я про це нічого не знаю. Якщо подано документи, значить будемо захищатися. Що я можу казати про ситуацію, коли нема діалогу, а лише застосовуються силові методи... У нас таке було років 20 тому. До речі, я теж ознайомлений з договорами перевізників з ЛМР”, – зазначив пан Лобода.
Років двадцять тому у 1986 році у СРСР може таке і було. Але крім договорів пану ЛОБОДІ варто було б вивчити ще й антимонопольне законодавство, особливо у поцікавитись, що таке "монопольна" змова.
Як стверджує Р. Лобода, усі розуміють, що „вартість проїзду 1 грн є збитковою для перевізників”.„Вчора я був на передачі „Момент істини”. В прямому ефірі 80% людей підтримали дії перевізників, і лише 20% – ні. А це, напевно, про щось говорить”, – додав пан Лобода.
"Усі розуміють" - це напевно усі серед оточення пана ЛОБОДИ, що звикли отримувати надприбутки. Але "усі розуміють", це, на жаль для пана ЛОБОДИ, не економічний термін. Зрозуміти можна, якщо наведено прибутки за мінусом витрат. Тоді так. А поки що "усі розуміють" це тільки бажання приховати реальні доходи і далі отримувати надприбутки, поки не буде доведено протилежне. Щодо голосувань у прямому ефірі на моменті істини, то припускаємо, що голосували колеги пана ЛОБОДИ, яких силою заставили дивитися цю передачу. А ще спеціально для цього розумного чоловіка скажемо, що голосування на телеканалі не є репрезентативним і нічого "не говорить".
„Я не можу пояснити, чому водії тих маршрутів, де проїзд коштує 1,5 грн, стали брати за проїзд 1 грн. Я нічого не знаю! Ці питання ставте панові Шкургану”, – додав головний перевізник Львова.
Пояснюємо для пана ЛОБОДИ, якому так важко розуміти прості речі.
1). Водії не мають наказів з печаткою і підписом, де було б написано, що пан ЛОБОДА чи хтось інший санкціонував підвищення ціни. А отже водії не хочуть (і правильно роблять) нести відповідальність за чиїсь незаконні рішення.
2) Водії не мають квитків номіналом 1,5 грн., а тому не можуть їх видати пасажиру, як цього вимагає закон. Сподіваюся, що ми доступно пояснили, що і до чого.
Запитання до чиновників
Ми дали доручення управлінню транспорту і зв’язку Львівської міськради надіслати попередження про розірвання угод з тими перевізниками, які порушують чинне законодавство і які підвищили оплату за проїзд у маршрутках до 1,5 грн. У разі невиконання відповідних заходів, угода з цими підприємствами буде розірвана за один місяць. Після цього буде новий конкурс на визначення перевізників, – про це 21 листопада під час брифінгу повідомив перший заступник міського голови Львова Олег Синютка.
Чому пан СИНЮТКА дає місяць на усунення порушення законів. Невже він не знає, що порушення має бути усунене якомога швидше. Чи міськарада вирішила компенсувати всім пасажирам те, що вони заплатять понад гривню?
Як запевнив пан Синютка, стосунки між органами місцевої влади і перевізниками регламентуються відповідними договорами. Зокрема, у пункті 2.2.5 йдеться про необхідність погодженням підняття цін із замовником – міським управлінням транспорту і зв’язку. Міська влада вважає підвищення цін на проїзд у маршрутках незаконним, недоцільним і необґрунтованим.
Хм. Може панові СИНЮТЦІ зустрітися з ЛОБОДОЮ, який погано читав договори і не помітив п. 2.2.5. Може і панові СИНЮТЦІ тре звільнити посаду для тих, хто думає трохи швидше, а не тільки тоді, коли вже, як кажуть у народі, півень в одне місце дзьобне.
За його словами, перевізниками порушено як мінімум три закони України. Це ст. 35 ЗУ „Про автомобільний транспорт” та ст. 28 ЗУ „Про місцеве самоврядування”, згідно з якими, щоб змінювати порядок цін, необхідне погодження місцевих органів влади. Такого погодження і жодних обґрунтованих підстав, щоб піднімати оплату за проїзд до 1,5 грн, немає. Також порушенням є те, що водії не видають пасажирам квитки, як це передбачено у законодавстві та договорах з перевізниками. „Ми вбачаємо у піднятті цін монопольну змову перевізників з метою отримання надприбутку. Для того, щоб врегулювати дану ситуацію, міська влада звернулася в Антимонопольний комітет України, в інспекцію контролю за цінами, в прокуратуру міста для відповідного регулювання, у відділ боротьби з економічними злочинами, а також в ДПІ”, – додав пан Синютка. За його словами, кількох власників вже запрошено для розмови у ці структури.
Скільки конструктивних слів, але ж де ВИ пане СИНЮТКО були раніше, коли не видавали квитків і на гривню? Очевидно, пан СИНЮТКА їздить на роботу приватним авто, а тому, йому, як і решті були проблеми транспорту десь далеко в ..... (кожен поставить те, що захоче), а зацікавили тільки тоді, коли він відчув, що "тарифи на око" можуть зашкодити його реноме.Олег Синютка звернувся до водіїв львівських маршруток, і зазначив, що їх „використовують власники з метою спекуляції та власної наживи”. Також він наголосив, що для львів’ян немає ніяких підстав платити у маршрутках більше 1 грн.
То хай би пан СИНЮТКА нагримав на перевізників, а то поки що дістається тільки водіям, які, як і "коні" не винні. Нехай подадуть у суд на перевізників, офіційно звернуться до львів"ян і скажуть, щоб ті не платили.
Ну і нарешті про партійний піар
Не пройшло і трьох тижнів, як голос подав депутат Львівської міської ради з фракції „Наша Україна”, голова комісії інженерного господарства, транспорту і зв’язку Василь Попович. Він теж вирішив пропіарити і себе і свою політичну силу і показати, що вони "на олімпі" цікавляться проблемами міста і навіть взялися за розробку єдиного квитка для елктротранспорту і звичайного транспорту, бо це дасть змогу контролювати реальні кошти, які дають перевезення.
Але, панове, де ви були раніше, чому вже стільки часу у перевезенні у нас панує "дикий" капіталізм? Чому ви дозволяєте мати перевізникам надприбутки за рахунок нашої безпеки і якості послуг?
Напевно, що у міськраді є більш важливіші спрва. Це приватизація, та розбазарювання міського майна й землі. Одним словом не до транспорту. Зрештою маленька рекомендація. Почніть з квитків, а не з виховання водіїв, бо з такими тугодумами, як ви це буде тривати не одну каденцію.
Лобода не знає, що деякі водії беруть за проїзд таки по 1 грн.
Сьогодні, ми, перевізники, збираємося і приймемо остаточне рішення проти всіх тих „брєднів”, які веде влада. Львівська влада не хоче діалогу. Вона боїться і людей, і перевізників, чому – не знаю, – про це сьогодні повідомив президент Асоціації „Львівський пасажирський транспорт” Роман Лобода.
За словами Романа Лободи, йому ще нічого не відомо про звернення Львівської міськради до Антимонопольного комітету, прокуратури та інших органів з проханням урегулювати ситуацію з незаконним підняттям цін на проїзд у маршрутках до 1,5 грн.
„Я про це нічого не знаю. Якщо подано документи, значить будемо захищатися. Що я можу казати про ситуацію, коли нема діалогу, а лише застосовуються силові методи... У нас таке було років 20 тому. До речі, я теж ознайомлений з договорами перевізників з ЛМР”, – зазначив пан Лобода.
Як стверджує Р. Лобода, усі розуміють, що „вартість проїзду 1 грн є збитковою для перевізників”.
„Вчора я був на передачі „Момент істини”. В прямому ефірі 80% людей підтримали дії перевізників, і лише 20% – ні. А це, напевно, про щось говорить”, – додав пан Лобода.
Також Роман Лобода не знає про те, що у деяких маршрутних таксі, де плату за проїзд підняли з 20 листопада, водії беруть з пасажирів таки по 1 грн.
„Я не можу пояснити, чому водії тих маршрутів, де проїзд коштує 1,5 грн, стали брати за проїзд 1 грн. Я нічого не знаю! Ці питання ставте панові Кургану”, – додав головний перевізник Львова.
Ми дали доручення управлінню транспорту і зв’язку Львівської міськради надіслати попередження про розірвання угод з тими перевізниками, які порушують чинне законодавство і які підвищили оплату за проїзд у маршрутках до 1,5 грн. У разі невиконання відповідних заходів, угода з цими підприємствами буде розірвана за один місяць. Після цього буде новий конкурс на визначення перевізників, – про це 21 листопада під час брифінгу повідомив перший заступник міського голови Львова Олег Синютка.
Як запевнив пан Синютка, стосунки між органами місцевої влади і перевізниками регламентуються відповідними договорами. Зокрема, у пункті 2.2.5 йдеться про необхідність погодженням підняття цін із замовником – міським управлінням транспорту і зв’язку. Міська влада вважає підвищення цін на проїзд у маршрутках незаконним, недоцільним і необґрунтованим.
За його словами, перевізниками порушено як мінімум три закони України. Це ст. 35 ЗУ „Про автомобільний транспорт” та ст. 28 ЗУ „Про місцеве самоврядування”, згідно з якими, щоб змінювати порядок цін, необхідне погодження місцевих органів влади. Такого погодження і жодних обґрунтованих підстав, щоб піднімати оплату за проїзд до 1,5 грн, немає. Також порушенням є те, що водії не видають пасажирам квитки, як це передбачено у законодавстві та договорах з перевізниками.
„Ми вбачаємо у піднятті цін монопольну змову перевізників з метою отримання надприбутку. Для того, щоб врегулювати дану ситуацію, міська влада звернулася в Антимонопольний комітет України, в інспекцію контролю за цінами, в прокуратуру міста для відповідного регулювання, у відділ боротьби з економічними злочинами, а також в ДПІ”, – додав пан Синютка. За його словами, кількох власників вже запрошено для розмови у ці структури.
Олег Синютка звернувся до водіїв львівських маршруток, і зазначив, що їх „використовують власники з метою спекуляції та власної наживи”. Також він наголосив, що для львів’ян немає ніяких підстав платити у маршрутках більше 1 грн.ЗІК
Василь Попович: Вони не знають, з чим стикаються
Розмова з депутатом Львівської міської ради з фракції „Наша Україна”, головою комісії інженерного господарства, транспорту і зв’язку Василем Поповичем.
- Василю Васильовичу, чи законно львівські перевізники підвищили ціну на перевезення?
- Є відповідні органи, які повинні розібратися з цим. Мова йде про Антимонопольний комітет, Інспекцію контролю за цінами тощо. На сьогоднішній день питання підвищення тарифів на рівні міської влади не погоджено. Але, згідно з чинним законодавством, перевізники мають право змінити тариф, якщо подадуть належне обґрунтування.
Львівські перевізники підвищення ціни аргументують зростанням цін на пальне. Мовляв, востаннє ціни на проїзд у маршрутках піднімали ще тоді, коли ціна на пальне коливалася в межах 2,20-2,80 грн. Зараз воно коштує 5 гривень, а отже мусимо змінити тариф. Так, в цьому є раціональне зерно, але є й інша сторона справи. Це - порушення фінансово-господарської діяльності на більшості з приватних фірм-перевізників. Для того, щоб вирахувати й обґрунтувати тариф, треба мати всі економічні складові, щоб довести що він нерентабельний.
- Але ж не всі перевізники підняли ціну. Чи це припустимо, коли проїзд в різних міських маршрутках коштує по-різному?
- Всі приватні перевізники погодили тариф у розмірі 1,5 грн. і дотримуються цього. Але у Львові є також комунальні та державна фірми-перевізники, а вони не мають права піднімати тариф до відповідних погоджень з органами влади.
Але, піднявши тариф на 50%, приватні перевізники мусять сплачувати 20% державі, підвищити заробітні плати на підприємствах тощо. Вони не знають, з чим стикаються...
Зараз у Львові 70-80% маршруток замінені на нові. Здебільшого власники брали кредити, щоб їх закупити, і тепер мусять віддавати гроші. Але й досі ще є старі, перероблені з вантажних на пасажирські. Ми запропонували, щоб в таких старих автобусах ціна залишалася незмінною й далі становила 1 гривню.
- Чи можна говорити про збитковість чи прибутковість пасажирських перевезень, якщо не відбувається обілечування пасажирів?
- Це одна з найбільших проблем. Але наша комісія намагається знайти їй вирішення. Зараз ми випрацьовуємо механізм універсального квитка на електро- та пасажирський автотранспорт. Бо тільки за допомогою квитків можна дізнатися про реальні пасажиропотоки і реальну дохідну частину перевізників.
- Чи разом із ціною підвищиться якість пасажирських перевезень?
- У першу чергу на засіданнях нашої депутатської комісії, Асоціації перевізників та виконавчих органів піднімалося питання про підвищення якості. Ми виступили із пропозицією провести для водіїв спеціальні навчальні курси, підвищити культуру їх поведінки. Також з нового року водії маршруток будуть вдягнені у спеціальну форму.
Обсерватор
21.11.07
Для чого львів"янам безвладна влада?
З іншого боку якесь перверзне у п.Синютки і розумння законності. Вони Перший заступник САМОГО головного САМОПОМІЧНИКА дають перевізникам МІСЯЦЬ?. Виникає питання, чому порушення закону мають виправити аж через місяць. Пан Синютка мабуть дуже любить фільм "Суддя Дред", де і поліцейський і суддя всі були в одній особі. Чому б не дати 7-10 днів, або ж 23. Кому що подобається. Тим більше дивує, що п.Синютка сам назвав закони, які порушили перевізники. То чому ж нема жодних дій з боку міськради? Може тому, що говорити, то не мішки носити, а може й тому, що у п.Синютки у самого інтереси у "маршрутному" бізнесі і він дає колегам "місяць умовно", а там міськрада постарається і закони "підігнати" і громадську думку підготувати.
Єдине, що тішить, начальник управління транспорту і зв"язку Микола Шкурган дозволив не платити більше гривні у всіх машинах крім тих, що класу "Богдан" та "Еталон". Тобто у решті "бидловозів" різних модифікацій на зразок "Дельфінів", "Івеко" можна й надалі платити не більше 1 грн. Та й у решті також. Це ваше право згідно ст.60 Конституції, яка дозволяє не виконувати злочинних наказів. А про те, що вони незаконні нам вже сказав п.Синютка.
І останнє запитання до можновладців від громади і "Бидловоза": "Чому у Луцьку влада має вплив на перевізників, а у Львові вона може тільки по....говорити і для чого львів"янам така безвладна влада, яка ні на що не впливає? Може настав час її змінити на більш молодих і законослухняних?"
Меру Львова Садовому ніщо не заважає вже зараз вплинути на перевізників та врегулювати ціну на проїзд у маршрутках, – ГРІМ
Міський голова Львова Андрій Садовий вже зараз може вплинути на перевізників і врегулювати ціну на проїзд у маршрутках, адже у нього є усі важелі, які львів’яни делегували йому на виборах. Однак він має захотіти і зробити це – зараз йому ніщо не заважає, – про це сьогодні, 21 листопада, у коментарі ЗІКу розповів голова Громадського руху ініціативної молоді (ГРІМ) Петро Волинський.
«Ми розмовляли з представниками влади, і, як відомо, жодних дозволів на підвищення вартості проїзду Львівська міська рада не давала. Тому подорожчання є самовільним і незаконним. Сьогодні ми провели акцію спільно з Інформаційно-правовим центром «Наше право», роздавали людям листівки і закликали їх не платити 1,5 грн за проїзд у маршрутках», – зазначив пан Волинський.
Зокрема, у листівках зазначається: «Владо, зупини беззаконня! Для чого платити більше?»
На підтвердження того, що дії львівських перевізників є незаконними, організатори акції цитують статтю 60 Конституції України: «Ніхто не зобов’язаний виконувати явно злочинні розпорядження чи накази».
Як перевізники самі для себе приймають накази!
А що сам п.Шкурган. Він закликав не платити за проїзд, якщо не видають квитка і платити рівно стільки, скільки написано на квитку. Тобто дають, квиток на 80 коп., то й Ви платите тих 80 коп. Пропонуємо почати саме з тих маршрутів, які належать до АТП, яким керував нещодавно сам Микола Іванович. Ось перелік цих ліній 1,3,4,5,6,8А,10,13,13-А, 13-Б,15,18,22,24,28,30,34. А поскаржитись можна у письмовій формі за адресою 79000 Площа Ринок, 1. Краше, щоб у Вашій скарзі був знак запитання, тоді Вам зобов"язані протягом місяця відповісти.
20.11.07
Знову ціни на око?
Микола Іванович Шкурган раптово забув і про великі автобуси з кондиціонерами і про комфорт. Людей і надалі возять, як худобу. І головне ціни зросли навіть у "базовому" АТП 14630, яким керував нинішній начальник УТЗ ЛМР. Ось так. Жодних вам розрахунків, пояснень. "Хайвай піпл. Народ тупий", - подумали у міськраді і, скромно промовчавши, підвищили тариф, не покращивши якість. Для чого - дупи чиновників возяться на хороших кріслах дорогих іномарок, а ти львів"янине прій далі у маршрутах. Тільки мовчки, щоб не турбувати касту надлюдей з міськради.
16.11.07
Три основні проблеми Львова (виправлено)
У цього голови європейський досвід управління містом якось реалізовується через одне місце. Розглянемо приклади такої "реалізації". Поїхав Андрій Іванович до Дрездена і побачив там, як прибирають вулиці. Місто навіть закупило один маленький автомобільчик з щітками. Тільки от у Європі містав прибирають вночі, а у Львові посеред дня, зважаючи руху транспорту по без того переповнених вулицях.
Потім вирішили розібратися із незаконними паркуваннями. Спочатку просто заборонили паркуватися на центральних вулицях, закупили евакуатори, але альтернативи такої, як у Європі (паркінги) не запропонували. Крім того місця, де раніше паркувалися "копійки" і дешевенькі "гольфи", зайняли потужні лендкрузери, туареги та інші великі автомобілі не менш поважних власників, яких бояться навіть евакуатори.
Тоді у міській раді вирішили очолити усю ту "паркінгову безконтрольність" і просто продали вулиці приватному підприємству CП"НОТ" через тендер, де за 2-3 вулиці платили від 1500 до 9000 грн. СП НОТ відоме своєю багатопрофільністю. Ще донедавна це був один з основних продавців мобільних телефонів (НТОН-mobile). Проте зараз його потіснили більш потужні конкуренти і "мобільний" бізнес поступово стали згортати, натомість розгорнули готельний і паркінговий.
На вулицях з"явилися люди з нарукавними пов"язками і підходять до кожної машини та повідомляють, що працнє паркінг та вимагають від 1 до 2 грн. Цим працівникам офіційно платять 465 грн. (мінімальна зарплата) а решту 1000 грн. отримують у "конверті". Сумніваюсь, що ця "паркувальна" структура дає місту великі гроші, але можна при нагоді сказати, що паркування "впорядковане".
Щоправда ще кілька місяців тому і п. Шкурган і п.Садовий говорили про паркомати, які не крастимуть грошей, а все до копійки віддаватимуть місту. Ну але вирішили, що місту паркування нецікаве. Хай зароблені кошти йдуть у приватну структуру. Припускаємо, що та структура дала добрячого "відкату" чиновникам з мерії, а тому рішення міськради не зовсім законне. Бо чомусь ніде не повідомлялося про конкурс чи тендер, або повідомляли про нього тихенько, щоб ніхто не знав і не чув. Очевидно тому, що вулиці були ну просто дуже дешевими.
Знаючи про ці перепитії не особливо поспішають платити за стоянку працівники прокуратури, банків та інших поважних "контор". За словами самих паркувальників, що мерзнуть на вулиці, керівництво їм дало вказівку не особливо сперечатися з тими, хто не платить, а йти і шукати іншого "клієнта". Зрештою і за що платити. Розмітки нема, сніг ніхто не чистить, тільки беруть гроші за паркінг.
Ну і нарешті про сніг. Як вже у Львові та львівській області загалом стало традицією, посеред листопада несподівано випав сніг! І комунальники, як завжди виявились неготові. Здається нам, що титул "найгірший мер в Україні", про що нещодавно повідомила Українська соціологічна служба, по праву належить Андрію Івановичу САДОВОМУ, у якого, як і у його команди постійно чи то руки не з того місця ростуть, чи щось заважає танцювати.
Варто щоправда на виправдання СП "НОТ" сказати, що інші паркувальники працюють не набагато краще. Теж не прибирають, не наносять розмітки. Просто так сталося, що у п"ятницю 16 листопада випав "несподіваний" сніг, одному з наших колег довелося паркуватися саме на паркінгу, який обслуговує СП НОТ. До того ж зачепило за живе і те, що представники СП НОТ говорять про "європейські цінності" і нарікають на "хамовитих" водії, які не розуміють цих цінностей.
15.11.07
Раптове прозріння через тиждень
Крім того Микола Іванович нарешті зрозумів, що Львову потрібні не стільки "Богдани", "Антони", "Дельфіни" і просто безіменні "бидловози" мерседеси, скільки нормальні великі автобуси з кондиціонерами і низькою підлогою такого класу, які продукуються ЛАЗом, чи білоруським МАЗом, чи іншими компаніями. Такі автобуси вже дійсно пристосовані для перевезення людей. Хто спробував користуватися новими тролейбусами, кілька з яких успішно "бігають" "вузькими" і "непридатними" для них, на думку багатьох львівських чиновників, вулицями Львова, зрозуміють про що йдеться. Отже, сподіватимемось, що першими переоснащувати свої парки почнуть саме "базові" підприємства-перевізники, до яких належить і АТП, яким у свій час керував Микола Іванович. А до їхнього прикладу приєднаються інші.
Помітний прогрес у мисленні чиновництва - і це добре, але ознаки хвороби під назвою "ми розуміємо, що різко зросли ціни на пальне" поки що, на жаль, проявляються і надалі. На прес-конференції знову нічого не сказали про прибуток і дохід ... То ж, якщо не бути пильними, тарифи знову формуватимуть "на око".
Вже 16 листопада у маршрутних таксі розвісили повідомлення про подорожчання проїзду до 1,5 грн. у зв"язку з дорогим паливом. Нами така цидулка була помічена у одному транспортних засобів 88 маршруту. Отож, тарифи знову формують на "око", а перевізники не надто налякалися погроз Шкургана, а може просто створили йому місце для маневру близького до нього перевізники.
www.bydlovoz.lviv.ua
13.11.07
Тарифна арифметика
виростали і формувалися, як господарники у тій країні, засновник якої говорив, що кухарка має керувати державою. Але ми зараз не про те.
12 листопада начальник управління транспорту і зв'язку повідомий, що 10 листопада 94 з 96 перевізників повідомили, що тариф потрібно піднімати до 1,5 грн. Ба навіть більше. Майстри перевезення пасажирів погрожували прийняти рішення про підвищення без згоди ЛМР. Проти такого рішення виступили тільки Львівське автотранспортне підприємство 14630 (це тим, яким керував довший час Микола Іванович ШКУРГАН, а нині за неперевіреною інформацією є одним з її акціонерів) та ЗАТ "Львів Західенерго". Позиція ЛАТП 14630 не могло "підставити" свого колишнього шефа, який нині керує у місті транспортом.
Микола Іванович надав моральну підтримку перевізникам. Проте закликав не гнати коней, заявив, що всі тарифи треба перевірити. Разом з тим зазначив, що ціни на пальне зросли і тому тепер "їх економісти" (перевізників) мають все добре порахувати і обдумати. Хоча, за словами п.Шкургана, навіть, якщо перевізники в односторонньому порядку підвищать ціну - це не буде порушенням договору, бо в нас "ринкові відносини". В черговий раз нам розповіли про те, що треба врахувати підвищення цін на пальне до 4,80 грн. за літр дизелю і знову НІЧОГО про ПРИБУТОК та ДОХІД перевізників. Адже тільки ці величини власне і визначають рентабельність.
А тепер про найголовніше. Про обрахування тарифу і "обгрунтування". Відбувається воно дивним способом "на око". Тобто вважається, що у "маршрутці" є тільки "сидячі" місця і кілька чоловік стоїть (в залежності від транспортного засобу від 4 до 5 чоловік). Очевидно, наші чиновники ніколи не їздили у переповненому автобусі.
А тепер про найголовніше. З наближених до перевізників джерел стало відомо, що тариф 1,50 грн розраховується з огляду на ціну 5,90-6,05 грн. за літр (у різних перевізників по різному). Цій інформації можна вірити, можна не вірити, але диму без вогню не буває. Таким чином, якщо літр дизпалива коштуватиме 6,05 грн, то перевізники все одно зароблятимуть, їм буде вигідно возити пасажирів. Різниця, яку отримують "поверх рентабельності" піде у кишені перевізників та "акціонерів" з міськради. При цьому ми забули про бюджетні доплати за "пільговиків". Ось так, копійка до копієчки, гривня до гривні - збирається мільйон, з якого крім того не сплачено податки.
www.bydlovoz.lviv.ua
11.11.07
Микола Шкурган сам з собою домовився про підвищення тарифів?
Ту ж казочку про високі ціни розповів і Андрій ВАКУЛА, адвокат "одного з підприємств перевізників", якого не назвали. Цілком ймовірно, що він є "адвокатом" самого п. Шкургана, тобо його інтересів, як акціонера підприємства-перевізника.
Дивує одне, чому громаду міста не повідомили про розрахунки, які за словами того п.Вакули вже два місяці були у міської влади. Не зрозуміло звідки походять тези про нерентабельність, адже ГРОШІ НЕ ОБЛІКОВУЮТЬСЯ і тільки "чорні бухгалтера" перевізників знають скільки вони реально заробляють. Швидке прийняття рішення у ЛМР є тільки додатковим доказом того, що міська рада перетворилася у лобістів інтересів перевізників, які просочилися до цього представницького органу, а "страйк", швидше за все, був спланований на площі Ринок 1, бо чиновники-акціонери відчули, що стали менше заробляти.
Найбільше в цій ситуації обурює те, що сам п.Шкурган, п.Садовий не їздять громадським транспортом. Вони не мерзнуть на кінцевих зупинках, не випадають з автобусів. Їм не хамлять водії. Вони їздять на "Тойотах" та "Маздах" з клімат-контролем, а нас, як і колись вважають просто бидлом тупим і недалеким, яке ніколи не розбереться у спланованих "страйках" і планових підвищеннях надходжень до кишень корумпованого чиновництва.
Іван Шелявський
www.bydlovoz.lviv.ua
10.11.07
Пікет на колесах
Учора вранці замість того, щоб вчасно доправити львів’ян на роботу, половина перевізників Львова організувала страйк.
До такого кроку їх змусило подорожчання паливно-мастильних матеріалів, що, як стверджують перевізники, зробило збитковим їхній бізнес. Аби виправити ситуацію, водії вимагали від влади підвищити тариф на проїзд у міських “маршрутках” до двох гривень. А щоб вимоги звучали переконливіше, перекрили рух транспорту на вулицях Липинського, Хмельницького та Грінченка поблизу ринку “Галицьке перехрестя” і заблокували виїзд на трасу Львів-Київ.
Лише опівдні після тривалих перемовин на свіжому повітрі з представниками міської влади дискусію про вартість проїзду продовжили у приміщенні Ратуші, а рух транспорту на вулиці відновили.
Попри те, що страйкувала майже половина перевізників міста, Роман Лобода, президент асоціації “Львівський пасажирський транспорт”, стверджує: асоціація не має жодного стосунку до організації протесту, ба більше – не підтримує акції. Водночас під головуванням самого пана Лободи відбулося засідання асоціації, під час якого перевізники і представники влади намагалися дійти консенсусу. Під час зібрання підприємці дещо вгамували свої апетити та запропонували дві ціни – 1,50 і 1,65 грн. Врешті, проголосували за підвищення до 1,50 грн. Проте, зважаючи на складність ситуації, остаточне рішення про подорожчання проїзду ухвалять завтра на засіданні асоціації.
Як розповів Микола Шкурган, начальник управління транспорту і зв’язку Львівської міської ради, перевізники ще не визначилися, коли саме збільшуватимуть вартість проїзду. Він зауважив, що, згідно з умовами договору, який укладають між перевізниками та міською радою, вони мають право самостійно збільшувати вартість проїзду в разі зростання ціни її складників. Проте якщо новий тариф не погодять із відповідними структурами і його не затвердить виконавчий комітет Львівської міської ради, перевізники автоматично стають платниками ПДВ.
– Тобто за вартості проїзду 1,50 грн. перевізники муситимуть сплачувати з кожного пасажира 25 копійок у Держбюджет, а це не дуже вигідно. Також будь-які пікети мають бути цивілізованими, з попередженням. Нас ніхто не повідомляв про цей пікет. Окрім того, можна було просто не виїхати на рейс, але ж не перекривати магістральну вулицю, бо за це є кримінальна відповідальність, – каже Микола Шкурган.
Михайло Сендак, в. о начальника управління у справах захисту прав споживачів, переконаний, що страйк був своєрідним викликом міській владі, а збільшувати вартість проїзду до 1,50 грн. економічно необґрунтовано.
– Я розумію, що значно зросла вартість паливно-мастильних матеріалів, але потакати перевізникам не можна. Можливо, потрібно підвищити вартість до 1,20-1,30 грн., однак не 1,50 грн., тим паче, до двох гривень! Лише зважаючи на якість обслуговування в “маршрутках”, цього не можна робити! Особисто щодня отримую скарги на хамське поводження водіїв, про недотримання графіка, про бруд у салонах. Я сам неодноразово був свідком того, що водії сідають за кермо п’яними! Тому вважаю: крім економічної обґрунтованості збільшення тарифу, потрібно порушити питання про поліпшення якості обслуговування. Якщо певні перевізники не можуть її забезпечити, потрібно віддавати їхні маршрути фахівцям, – наголосив пан Сендак.
У львівських “маршрутках” не тільки не комфортно, а й часом небезпечно їздити. Декілька днів тому на вулиці Князя Романа стався випадок, який заледве не спричинив трагедії. З маршрутного таксі випала жінка, бо водій, не чекаючи, доки вона зайде в авто, рушив із місця. На щастя, автомобіль, який їхав за маршрутним таксі, встиг пригальмувати...
Процедура набуття чинності нового тарифу триває приблизно два місяці. Його мають погодити з Антимонопольним комітетом, Державною інспекцією з контролю за цінами у Львівській області, відповідними управліннями Львівської міської ради, офіційно опублікувати, документ мусить пройти громадські слухання, його має затвердити виконавчий комітет ЛМР.
Водночас, як запевнила Галина Стадницька-Гірняк, начальник відділу місцевих податків, тарифів і цін ЛМР, жодних розрахунків від Асоціації перевізників щодо нових тарифів не надходило. За словами ж Тетяни Мельник, начальника відділу досліджень і розслідувань представництва АМКУ у Львівській області, асоціація подавала певні розрахунки, проте до них були зауваження.
09.11.07
То чи обгрунтоване підвищення цін?
Проте Київ від нас далеко і нам своя сорочка ближча до тіла. Тобто перш за все від львівського страйку постраждали львівські пасажири, які не змогли вчасно потрапити на роботу. Наші можновладці, і зокрема начальник управління транспорту та зв'язку Микола Шкурган мужньо кинулися захищати права пасажирів. За інформацією самого Миколи Івановича, перевізники мають право в односторонньому порядку збільшувати тарифи, але вони обов'язково повинні бути погоджені з ЛМР. За його ж словами, у міськраді нічого не знали про пікет.
В.о. начальника управління у справах захисту прав споживачів Михайло Сендак теж обурився і заявив, що ціна може зрости до 1,20-1,30 грн., але аж ніяк не до 1,50 грн. Обгрунтування у цього чиновника було ще простіше - "не можна потакати бажанням перевізників". Микола Шкурган теж натякнув, що вимоги перевізників є обгрунтованими, але їх потрібно погодити з ЛМР, а магістральну трасу перекривати не можна у жодному разі. Все ніби і правильно. Чиновники захищають інтереси міста і громади, але тут виникає кілька запитань. Ми спробуємо їх поставити, а наш любий читач зможе сам проаналізувати надану інформацію і зробити висновки.
Отже питання перше. Звідки пани Сендак і Шкурган знають про обгрунтованість навіть у найменшій мірі вимог перевізників. Пояснимо нашу думку. Тобі, шановний читачу, водій львівської маршрутки хоча раз видавав квиток, який по суті є платіжним документом і дає хоча б якийсь контроль за обігом коштів у транспортній сфері? Ні не давав? Ось так і у більшості пасажирів львівських маршруток. Тобто кошти не обліковуються. Ніхто не знає точні суми, які заробляють перевізники. Відповідно жодна особа, крім самих перевізників не може оцінити того, наскільки обгрунтованим є підвищення тарифу. Транспорт у Львові працює далі за планом. Тобто кожного водія власник маршруту зобов'язує за день здати певну суму, яка коливається від 300 до 600 грн, а решта собі на заробіток.
То на якій підставі сам п. Шкурган та і п.Сендак говорять про обгрунтованість підвищення тарифу. Адже вони не сьогодні народилися. Як вони можуть знати, вигідно перевізнику возити львів'ян за гривню чи невигідно, незнаючи і неконтролюючи скільки він заробляє? Чому при підвищенні тарифу має враховуватись тільки думка перевізника, який приховує реальні прибутки? На це наші чиновники не звертають увагу. Зауважують тільки, що ціни на пальне виросли. Так, погодимось. Вони виросли. Але чи настільки, щоб перевезення стали неприбутковими?
Багато з нас знайомі з економічною теорією і розуміють, що бізнес не буде функціонувати, якщо він нерентабельний. Проте рентабельність може становити 10-15 %, що є нормальним, а може і 300 %, як, на нашу думку, сьогодні є у львівському "маршрутному" транспорті. То чи дуже постраждали перевізники від підвищення цін на пальне? Ми цього не знаємо, поки транспортна система працює в тіні. Може просто варто власникам та акціонерам підприємств-перевізників трохи вгамувати свої апетити і встановити дещо нижчу рентабельність, почати видавати квитки, сплачувати справно податки? Тоді і буде економічне обгрунтування підвищення тарифів. А сьогодні все це більше нагадує змову, якому потурає чиновництво, що робить вигляд ніби не знає простих економічних законів і не знає, як функціонує транспорт у Львові. Особливо дивно з самого п. Шкургана, який за інформацією сайту ЛМР досі очолює найбільше підприємство перевізник Львівське автотранспортне підприємство 14630, а згідно неперевіреної інформації досі залишається акціонером цього підприємства.
Отож і роби висновки львівський пасажир, а чи не намагаються тебе черговий раз обдурити, прикриваючись дизпаливом. Чи може це новий проект ЛМР щодо усунення решти перевізників і збереження тільки "базових", акціями яких володіють самі чиновники? Ми цього не знаємо, а тільки припускаємо. Зрозуміло одне - поки не буде прозорої системи контролю за обігом коштів у маршрутках, не буде і економічно обгрунтованих підвищень чи понижень тарифів. Буде тільки чергова локшина на вуха львів'ян, зварена на площі Ринок 1.
Завтра перевізники знову зустрінуться, аби «доконати» рішення про подорожчання проїзду у львівських маршрутках
Завтра, 10 листопада, перевізники Львова зберуться на черговому засіданні асоціації, аби прийняти рішення про подорожчання тарифу на проїзд у львівських маршрутках. Про це сьогодні, 9 листопада, ЗІК повідомив президент Асоціації «Львівський пасажирський транспорт» Роман Лобода.
«Вже завтра ми розглянемо ситуацію стосовно підвищення вартості проїзду. Тим паче, учора ми ще не мали затверджені в Антимонопольного комітету акти на подорожчання проїзду. А, оскільки такі документи вже маємо, то завтра зможемо приймати відповідні рішення…», – сказав Р.Лобода.
Довідка ЗІКу.
Учора, 8 листопада, пройшло засідання Асоціації «Львівський пасажирський транспорт», на якому перевізники мали прийняти рішення про подорожчання тарифу на проїзд у міських маршрутках. Про це ЗІК повідомив президент Асоціації «Львівський пасажирський транспорт» Роман Лобода.ЗІК
08.11.07
Львівські перевізники застрайкували
З пікетувальниками зустрілися начальник управління транспорту і зв’язку Львівської міськради Микола Шкурган та голова депутатської комісії інженерного господарства транспорту і зв’язку Львівської міськради Василь Попович. Вони домовилися про переговори між керівниками автотранспортних підприємств та представниками влади, на яких обговорять питання про підвищення тарифів на перевезення. Перемовини почнуться сьогодні о 14.00 в Асоціації перевізників на вулиці Лесі Українки у Львові.
Наразі пікетування припинено, рух маршрутів відновлено, затор, який утворився біля ринку „Галицьке перехрестя”, поволі зникає.
07.11.07
ДЕНЬ НЕЗАЛЕЖНОСТІ ПОЛЬЩІ У ЛЬВОВІ ПЕРЕТВОРИВСЯ НА РІЗАНИНУ КОЛІС
Учора ввечері (6 листопада) у центрі Львова біля Оперного театру виникла сутичка між польськими дипломатами та львівськими муніципалами – працівниками служби евакуаторів Львівської міської ради, яка має назву ЛКП «Муніципальна дружина». Міжнародний скандал, який, вочевидь, спровокує гучну реакцію у Києві та Варшаві, стався під час того, як польська громада Львова святкувала в Оперному театрі річницю здобуття Польщею незалежності.(11 листопада — День незалежності Польщі). Про це повідомив кореспондент ЗІКу з місця події.
12.15 Львівський чиновник від транспорту вважає, що червоний номер 014 ССОО 25 на «Вольво», яке повантажили на евакуатор, не є дипломатичним
Учора увечері (6 листопада) від оперного театру забрали автомобілі зі звичайними номерами. Та евакуатор не забирав жодного автомобіля з дипломатичними номерами. Про це сьогодні, 7 листопада, у коментарі ЗІКу повідомив начальник управління транспорту та зв’язку Львівської міської ради Микола Шкурган.
«Працівники ЛКП «Муніципальна дружина» побачили автомобіль-порушник. Оскільки таких машин, виставлених, немов на виставку біля Опери було багато, приїхало кілька евакуаторів», – зазначив Микола Шкурган.
За словами пана Шкургана, ніхто евакуатор не викликав, оскільки він працює постійно з 8.00 до 22.00.
«Я не вважаю, що стався скандал. До входу в Оперний театр не можна під’їжджати автомобілем. Тим більше, ці авто заблокували в’їзд до театру. Зважаючи на техніку безпеки, це може створити певні проблеми. Коли в Опері проводяться якісь заходи, усі вважають, що необхідно під’їжджати під сам театр і покинути машину біля входу. Це неповага до нас та до нашої культури, адже є визначені місця паркування», – додав пан Шкурган.
Разом з тим, іншому чиновнику, начальнику управління інформаційної політики Львівської міської ради Остапу Процику відомо, що біля Львівської опери були машини з дипломатичними номерами.
«Я на місці події не був, однак мені відомо, що дипломатичні автомобілі евакуйовувати ніхто не збирався. Їх хотіли просто переставити, оскільки вони знаходилися просто перед входом до Оперного театру», – зазначив Остап Процик.
На його думку, інцидент між польськими дипломатами та муніципальною дружиною вже вичерпано:«Польська сторона зрозуміла, що правила є правилами. Як би ми не шанували наших сусідів, однак потрібно дотримуватися правил. Поляки добре знають, як поводяться у їхній країні у таких випадках».
11.48 Поляки не зверталися в МЗС України щодо вчорашнього конфлікту у Львові
Про вчорашній конфлікт між польськими дипломатами та львівськими муніципалами в Міністерстві закордонних справ України нічого не знають. Про це сьогодні, 7 листопада, повідомив у коментарі ЗІКу речник МЗС України Андрій Дещиця.За його словами, ніяких звернень щодо конфлікту у Львові від польської сторони до МЗС України не було.
11.24 Проти трьох осіб, які учора порізали колеса львівських евакуаторів, порушено кримінальну справу, – Михайло Цимбалюк
Проти трьох осіб, які учора прокололи колеса львівських евакуаторів, буде порушено кримінальну справу. Про це сьогодні, 7 листопада, у коментарі ЗІКу повідомив начальник ГУ МВСУ у Львівській області, генерал-майор Михайло Цимбалюк.
За словами М.Цимбалюка, троє затриманих – мешканці Львова, непрацюючі. Зараз перевіряється причетність порушників до однієї зі сторін конфлікту. За попередньою інформацією, ці особи були сторонніми у цьому конфлікті біля Львівської опери, і здійснили такі дії з хуліганських спонукань.
За інформацією ЗІКу, учора, 6 листопада, до правоохоронців звернувся гр. М., представник ЛКП «Муніципальна дружина», який заявив, що 6 листопада невідомі особи о 19.10 біля Львівської опери пошкодили колеса трьох евакуаторів. Справу передали у відділ розшуку.
10.45 З таким ставленням до іноземців, яке учора біля Опери продемонструвала місцева влада, Львову не варто сподіватися на інвестиції, – банкір Кубів
Львівська міська та обласна влада заздалегідь знали про те, що 6 листопада у Львівській опері має відбутися імпреза за участі польської громади Львова та гостей з Варшави, Любліна, Холма, бо була відповідна заявка. Але чомусь не було забезпечено для останніх ділянку для машин. Про це у коментарі ЗІКу повідомив учасник імпрези в Львівській опері та свідок інциденту перед театром, голова правління ВАТ «Кредобанк» Степан Кубів.
«У мене є погана звичка – курити, через що я вийшов під час перерви на вулицю, – зазначив Степан Кубів. – Бачу, тут працюють евакуатори. Моя позиція, як громадянина Львова, однозначна. Заявка на Львівський оперний була відома місту і області. У нас достатньо є муніципальної міліції, щоб забезпечити тимчасову ділянку для гостей, які прибули з Польщі. Все має бути організовано етично, щоб не псувати людям свято. Бо не кожен, хто приїхав з Польщі, знає про львівські порядки».
Степан Кубів додав, що з таким ставленням до іноземців, Львову не варто сподіватися на значні інвестиції.
10.22 Евакуатори надали полякам послуги із комфортного сервісу?
«Учора у нас було дуже багато поважних офіційних та духовних осіб: кардинал, дипломати, люди, які приїхали на чолі урядових та громадських делегацій. І раптом ні з того ні з сього почали забирати машини з дипломатичними номерами,» — так прокоментував директор Львівської опери Тадей Едер інцидент, що трапився учора ввечері під час того, як польська громада Львова святкувала в театрі річницю здобуття Польщею незалежності.
«Конфлікт ми владнали в такий спосіб: я змушений був передзвонити в міську раду, Садового не було, але його помічник сказав, що машини насправді не забирали, а просто взяли на евакуатори, потім зрозуміли, що до чого й перевезли на ті місця, де вони мали стояти. Перед тим машини були перед театром. Театр не має спеціальних місць для паркування. Є тільки заїзди. Але коли проводиться така імпреза, де є стільки віп-персон, і, відповідно, дуже багато машин, то заїзди не забезпечать потреби», – сказав Тадей Едер.
00.19 Біля Львівської опери виникла сутичка між польськими дипломатами та львівськими муніципалами: сторони примирив чоловік із ножем
Учора ввечері (6 листопада) у центрі Львова біля Оперного театру виникла сутичка між польськими дипломатами та львівськими муніципалами – працівниками служби евакуаторів Львівської міської ради, яка має назву ЛКП «Муніципальна дружина». Міжнародний скандал, який, вочевидь, спровокує гучну реакцію у Києві та Варшаві, стався під час того, як польська громада Львова святкувала в Оперному театрі річницю здобуття Польщею незалежності.(11 листопада — День незалежності Польщі). Про це повідомив кореспондент ЗІКу з місця події.
Отож, увесь рейвах спричинився буквально через те, що біля головного входу до Опери припаркувалося кілька іномарок. Як розповів ЗІКу очевидець, спершу прибув один евакуатор і повантажив на платформу авто, що притулилося найближче до парадних дверей театру. Це була Ауді з українськими номерами. Вона зникла у темряві. Чужим ходом.
За мить по тому до Опери злетілось ще три евакуатори. Знову ж таки, за словами очевидця, муніципали швиденько завантажили інші дві іномарки. І раптом звідкись взявся якийсь молодик і на очах ошалілої публіки прорізав по колесу у кожному з трьох евакуаторів, один з котрих стояв просто на дорозі, не встигнувши прилаштуватись до своєї жертви. Зухвальця спіймали майже одразу. Прибула справжня міліція на «Ниві». Далі кореспондент ЗІКу на власні очі бачив, як месника, який говорив українською і поводився гідно і пристойно, запакували у ту ж таки «Ниву». Мотиви його вчинку поки що невідомі.
А до того зчинився галас. З Опери один за одним почали виринати збентежені поляки. І що вони уздрівали? Перед їх носом два евакуатори, а на них дві автівки. Одна з них явно їхня – «Вольво» з червоним дипломатичним номером – 014 ССОО 25. Міліція, що когось чомусь заарештовує. Що діється? Муніципалів упрошувати довго не довелось. Їм, з пробитими колесами, було не до міжнародного права взагалі, і польського його варіанту зокрема. Вони розвантажували трофеї на місце. До речі, інша автівка, яка, як і польська, знову приземлилась під Оперою, була Опелем з номером 14 777-57 ТА. Користується нею, інформація неперевірена, високопоставлений чиновник Львівської ОДА.
Тим часом на площі перед Оперою з’явилося кілька камер польського телебачення. Компанію їм склали львівські камери. Муніципали міняли колеса, а українсько-польська публіка жваво, а подеколи жорстко дискутувала. Поляки обурювалися «незнанням українців міжнародної юриспруденції, коли і дипломат недоторканний, і його машина». Спалахнула навіть незначна словесна дуель, що загрожувала перерости у сутичку – між звичайним перехожим-українцем та людиною, що відрекомендувалася кореспонденту ЗІКу, як водій Осуховського. Проте один з представників польської сторони відтягнув співвітчизника в бік.
Натомість працівники ЛКП «Муніципальна дружина» розповіли, що на майданчик перед Оперою вони прибули за викликом, що є порядок, якого слід дотримуватися не залежно від посад і громадянства. До речі, самі поляки у розмові із львівськими журналістами погоджувалися, що паркуватися біля Варшавської опери – нечувана річ. Дехто розмірковував далі: а чи чувано, щоб українська громада святкувала річницю України у якомусь поважному Оперному театрі Польщі. Про меч-щербець і написи на цвинтарі Орлят не згадували. Але і поляки мали рацію: щоб від когось вимагати порядку, треба самим його дотримувати. Власне, згодом ЗІКу стало відомо, що машина, яку львівські муніципали таки встигли прибрати з площі перед Оперою, належить українському консулові у польському Холмі.
Та найцікавіше те, що у той час, коли сучасні оборонці Львова, озброєні кранованими машинами, без огляду на чини, національність та дипломатичну недоторканність запроваджували світову справедливість перед Оперою, їхній шеф, міський голова Львова Андрій Садовий у середині тої ж таки Опери віддавав шану державницькому духові братнього слов’янського народу. Черги перед консульством котрого у Львові не додають ні слави, ні гідності нікому. У суперечці з українцями поляки вдавалися до такого контраргументу: мовляв, Ви біля нашого консульства паркуєтесь де хочете і як хочете.
Настала розв’язка. Одні пішли дослуховувати концерт, інші – ладувати евакуатори. Про долю третьої сторони чекаємо новин з міліції.